گل عشق معرفی و آموزش نگهدای

گل عشق

گیاه هویا Sweetheart، همچنین به عنوان گیاه ولنتاین یا گل عشق یا گیاه موم شیرین شناخته می‌شود، نوعی هویا است که به دلیل برگ های ضخیم، شاداب و قلبی شکل آن نام گذاری شده است. مانند سایر انواع هویا، گیاه هویا دلبر یک گیاه سرپوشیده خیره کننده و کم نگهداری است. برای اطلاعات بیشتر گیاه موم به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۶ دقیقه

هویا ( Hoya kerrii ) که بومی آسیای جنوب شرقی است، اغلب یک هدیه عجیب و غریب برای روز ولنتاین شماست که یک برگ ۱۲٫۵ سانتی متری به صورت عمودی در یک گلدان کوچک کاشته ‌می شود.
اگرچه این گیاه نسبتاً کند رشد می کند، اما آویز خواهد شد، بگونه ای که در نهایت به توده ی بوته ای از قلب های سبز تبدیل می‌شود. طول گیاهان بالغ می‌تواند به طول گیاهان بالغ می‌تواند به ۴ متر برسد. در طول تابستان، خوشه‌هایی از شکوفه‌های سفید و با مرکزیت شرابی تضاد برجسته‌ای با برگ‌های سبز تیره یا رنگارنگ ایجاد می‌کنند. یک گیاه بالغ می‌تواند تا ۲۵ شکوفه نشان دهد.

چگونه یک گیاه هویا عشق را پرورش دهیم؟

چگونه یک گیاه هویا عشق را پرورش دهیم؟

 1. مراقبت از گل عشق

  مراقبت از هویا قلبی ( عشق ) پیچیده یا سخت نیست، اما این گیاه تا حدودی به شرایط رشد خود اهمیت می‌دهد.
  هویا ولنتاین نور نسبتا کم را تحمل می‌کند، اما تحمل سایه کامل را ندارد.
  با این حال، این گیاه بهترین عملکرد را دارد و به احتمال زیاد در زیر نور شدید یا غیر مستقیم خورشید شکوفا می‌شود.
  دمای اتاق باید بین ۶۰ تا ۸۰ درجه فارنهایت یا ۱۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد حفظ شود.
  هویا دلبر با برگ‌های گوشتی و آبدارش نسبتاً به خشکی مقاوم است و می‌تواند با یک یا دو آبیاری در ماه از پس آن بربیاید.
  زمانی که خاک کمی خشک شد آبیاری کنید، سپس اجازه دهید گلدان کاملا زهکشی کند.
  اگرچه خاک هرگز نباید خشک شود،با این وجود خاک مرطوب و خیس می‌تواند منجر به پوسیدگی کشنده شود.
  نگهداری و مراقبت از گل عشق سبزآفرین

 2. مطمئن شوید که چگونه یک گیاه هویا عشق را پرورش دهیم؟

  مراقبت از گل عشق مراقبت از هویا قلبی ( عشق ) پیچیده یا سخت نیست، اما این گیاه تا حدودی به شرایط رشد خود اهمیت می‌دهد.
  هویا ولنتاین نور نسبتا کم را تحمل می‌کند، اما تحمل سایه کامل را ندارد.
  با این حال، این گیاه بهترین عملکرد را دارد و به احتمال زیاد در زیر نور شدید یا غیر مستقیم خورشید شکوفا می‌شود.
  دمای اتاق باید بین ۶۰ تا ۸۰ درجه فارنهایت یا ۱۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد حفظ شود.
  هویا دلبر با برگ‌های گوشتی و آبدارش نسبتاً به خشکی مقاوم می‌باشد و می‌تواند با یک یا دو آبیاری در ماه از پس آن بربیاید.
  زمانی که خاک کمی خشک شد آبیاری کنید، سپس اجازه دهید گلدان کاملا زهکشی کند.
  اگرچه خاک هرگز نباید خشک شود، با این وجود خاک مرطوب و خیس می‌تواند منجر به پوسیدگی کشنده شود.
  مطمئن شوید که گل عشق در گلدانی با سوراخ زهکشی کاشته باشید.
  Sweetheart hoya یک تغذیه کننده کوچک محصوب می‌شودو به کود کمی نیاز دارد.
  یک محلول سبک از یک کود متعادل و محلول در آب برای گیاهان آپارتمانی که به میزان ¼ قاشق چایخوری (۱ میلی لیتر) در ۴ لیتر آب مخلوط شده، نیز می‌تواند زیادی باشد.
  در طول فصل رشد ماهی یکبار به گیاه غذا دهید و در زمستان تغذیه را قطع کنید.
  اگر یک گیاه بالغ شکوفا نمی‌شود، سعی کنید گیاه را در معرض نور شدیدتر یا دمای خنک تر در شب قرار دهید.

تکثیر آن بسیار آسان بوده و بنابراین رشد و فروش آن نسبتاً ارزان می‌شود، همراه با برگ های غیرعادی و عجیب شکل «قلب» آن، آن را برای بازاریابان عالی می‌کند تا جادوی خود را انجام دهند.
به این دلیل که برای هر کسانی که به دنبال چیزی کمی عجیب و غریب یا آن هدیه خاص تازه هستند که به دوست یا معشوق خود هدیه دهند.

تعویض گلدان

این موضوع باعث ایجاد بحث بین تولید کنندگان گل عشق می‌باشد. چندین مکتب فکری عمومی وجود دارد که در “قوانین” زیر خلاصه می شود.

 • مخلوط خاک باید دارای زهکشی آزاد باشد و مقدار زیادی مواد آلی غنی نداشته باشد.
 • گیاهان در گلدان های کوچک که ریشه یا گلدان بسته شده اند معمولاً بیشتر احتمال دارد گل بدهند (این فقط برای گیاهان بالغ با برگ های زیاد صدق می کند).
 • مهم نیست اندازه یا سن گیاه، اگر گلدان خیلی کوچک باشد، به بلوغ نمی رسد.
 • یک گلدان بزرگ برای گیاهان تنها با یک برگ احتمال پوسیدگی را در اثر آبیاری بیش از حد افزایش می دهد (پس این کار را نکنید).

همه قوانین فوق را به مثال‌های عملی تقسیم می‌کنیم که باید منطقی باشد:

 • گیاهان جوانی که فقط یک برگ دارند فقط زمانی شروع به گلکاری می کنند که رشد جدیدی داشته باشد.
 • گیاهان جوانی که فقط چند برگ دارند باید هر دو سال یکبار گلدان شوند و هر بار آنها را در ظرف کمی بزرگتر منتقل کنید.
 • گیاهان بالغ با برگ های زیاد باید حداکثر هر دو سال یکبار گلدان شوند و هر بار آنها را در ظرف کمی بزرگتر منتقل کنید.

تکثیر گل عشق

اگر تصمیم به تکثیر این گیاه دارید، خبر خوب این است که بسیار آسان است.  خبر بد این است که درست مانند گیاه زامیفولیا ممکن است چندین ماه (یا خیلی بیشتر) طول بکشد تا گیاهان جدید علائم رشد جدید را نشان دهند.

اگر بعد از یک ماه یا بیشتر برگها زرد نشدند یا شروع به چین و چروک و چروک شدن نکردند، احتمالاً “قلمه”گرفته شده است”.

انواع کودهای عالی

انواع کودهای آلی

مهم این است که نوع مناسب یا ترکیبی از کودهای آلی را برای باغ خود انتخاب کنید. برخی از محصولات ممکن است کاملاً گیاهی یا حیوانی باشند. برخی دیگر ممکن است ترکیبی از مواد گیاهی، حیوانی و مواد معدنی باشد. این فراتر از یک مسئله شخصی است. این محصولات در واقع اهداف مختلفی دارند.

انواع کودهای عالی
انواع کودهای عالی

گیاهی

کودهای آلی گیاهی شامل محصولاتی از جمله کمپوست، کنجاله پنبه دانه، کنجاله یونجه، کنجاله سویا و جلبک دریایی است. اگرچه کنجاله پنبه دانه و کنجاله سویا تا ۷ درصد ازت دارند، اما بیشتر کودهای گیاهی سطح مواد مغذی کمتری را ارائه می‌دهند.

این نوع کود بیشتر به عنوان منابع کربن بهبود دهنده خاک و همچنین آنزیم ها و محرک های رشد طبیعی گیاهان شناخته می شود که در جای دیگری یافت نمی شود. این محصولات به سرعت خراب شده و حالت دهنده های خاک عالی هستند.

حیوانی

کودهای پایه حیوانی، مانند کنجاله خون، پودر استخوان و پودر ماهی، به میزان قابل توجهی بالاتر از عناصر مغذی حیاتی (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) را نسبت به گیاهان اصلی تولید می کنند.

این کودها با مواد زائد تاسیسات فرآوری گوشت و ماهی ساخته می‌شوند. کنجاله خون و کنجاله استخوان از محصولات گرانولی هستند که به آرامی مواد مغذی خود را در طول فصل رشد آزاد می‌کنند. از امولسیون ماهی معمولاً به عنوان کود مایع سریع اثر استفاده می‌شود.

ما پیشنهاد می‌کنیم بجای فضولات حیوانی (کود گاوی) از ورمی کمپوست استفاده کنید.

مواد معدنی

همه کودهای غیرآلی مصنوعی نیستند. کودهای معدنی از نظر فنی “آلی” نیستند زیرا فاقد کربن هستند، اما برخی از آنها به عنوان بخشی از سیستم باروری آلی استفاده می‌شوند. آنها منابع عالی از عناصر کمیاب هستند که ممکن است در کودهای دیگر وجود نداشته باشد.

به عنوان مثال، فسفات سنگ منبع طبیعی فسفر است که از کانسارهای رس استخراج می شود. این ماده علاوه بر تقریباً ۴ درصد فسفر، حاوی مقادیر زیادی کلسیم به همراه آثاری از نیتروژن، پتاسیم، منیزیم، آهن، منگنز، مس و بور است.

گرینسند نوعی ماسه یا ماسه سنگ است که از رسوبات دریایی کم عمق استخراج می شود. این ماده حاوی حدود ۳ درصد پتاسیم و بسیاری از مواد معدنی کمیاب ، از جمله آهن ، منیزیم ، کلسیم ، اسید فسفریک و بسیاری دیگر است.

هنگام انتخاب بهترین کود آلی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

همه کودهای آلی برابر ایجاد نشده اند. قبل از خرید و استفاده، بیاموزید کدام محصول سریع عمل می‌کند، کدام یک تغذیه فصلی را ارائه می دهد و چه مزایایی غیر از تحویل مواد مغذی دارد. بعضی از کودها حتی می توانند بر ساختار خاک تأثیر بگذارند. محصولات مختلف نیازهای متفاوتی دارند، بنابراین مطمئن شوید که گیاهان مورد نیاز شما را خریداری و استفاده کنید.

خشک در مقابل مایع

برای دستیابی به بهترین نتیجه باید کودهای آلی خشک در خاک کار شود. برخلاف مصنوعی که با آبیاری یا آب باران حل می‌شود، کودهای آلی قبل از جذب توسط گیاهان، باید توسط میکروب های مفید خاک تجزیه شوند. از این کودهای دانه ریز در زمان کاشت استفاده کنید تا یک خوراک طولانی و آهسته برای مدت فصل رشد فراهم کنید.

کودهای آلی مایع گزینه تغذیه سریع را ارائه می‌دهند، معمولاً به صورت غلیظ بسته بندی می شوند که باید با آب رقیق شوند. گیاهان مورد نظر خود را فقط با مقاومت مناسب مخلوط کنید. نهال های جوان که در انتظار روز کاشت هستند ممکن است فقط به یک تغذیه نیمه قدرت نیاز داشته باشند. سبزیجات برگ دار با نزدیک شدن به بلوغ از یک برنامه کاملاً مقاوم بهره مند می شوند. از کود مایع استفاده کنید تا درست در زمان مناسب فصل تقویت مواد مغذی استراتژیک ایجاد کند.

مواد مغذی

کودها در درجه اول شامل عناصر مغذی نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) هستند. گیاهان از این سه عنصر در بیشترین مقدار استفاده می‌کنند. آنها به طور معمول در جلوی بسته در یک صفحه نمایش عددی نشان داده می‌شوند، که نمایانگر درصد وزنی NPK است. کودها همچنین حاوی ریز مغذی ها و سایر اجزای مفید هستند.

 • نیتروژن در کلروفیل وجود دارد که باعث تولید رنگ سبز در گیاهان می‌شود و به ایجاد منبع غذایی آنها کمک می‌کند. این عنصر رشد سرسبز و برگ را تحریک می‌کند.
 • فسفر برای رشد گیاه ضروری است و در چندین عملکرد دخیل است ، باعث تقویت ریشه ، گلدهی و میوه دهی قوی می شود.
 • پتاسیم با ایجاد ساقه های قوی و تشویق بیشتر رشد ، فرآیندهای متابولیک را در گیاه تنظیم می کند. این عنصر باعث افزایش دفاع سلولی در برابر آفات و بیماری ها می شود.
 • ریز مغذی‌ها شامل بور (B)، روی، منگنز، آهن، مس، مولیبدن و کلر در مقادیر کمتر از سلامت کلی گیاهان پشتیبانی می‌کنند. به دنبال محتوای ریز مغذی ها در برچسب پشت بسته بندی کود باشید.
 • میکروب‌ها شامل ارگانیسم هایی هستند که در خاک زندگی می کنند و به طور طبیعی در خاک های سالم وجود دارد، گرچه ممکن است جمعیت در یک قطعه باغ کمبود یا لکه دار باشد. کودهای آلی غالباً شامل کشت باکتریها و قارچهای خاموش برای بازکردن قفل مواد مغذی و بهبود کارایی کود هستند.

توجه داشته باشید که عوارض جانبی استفاده از کود آلی شامل رشد قارچی سطحی در سطح خاک و جذب کرم و حشرات است که هیچ یک از آنها برای گیاهان مضر نیستند.

نوع گیاه

کودها در نسبت های مختلف مواد مغذی مانند ۱۰-۱۰-۱۰ ، ۵-۱۰-۵ ، ۰-۵-۰ و ۱-۰-۰ در دسترس هستند، تا حدی به این دلیل که گیاهان مختلف از مواد مغذی در مقادیر مختلف استفاده می کنند. هنگام انتخاب کود مناسب برای باغ خود، استانداردهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • گیاهان برگ مانند گیاهان چمنزار و سبزیجات سالاد اغلب به دلیل مقدار نیتروژن مصرفی آنها “گرسنه” محسوب می شوند.
 • گیاهان میوه دهنده مانند گوجه فرنگی، خیار و ذرت شیرین نسبت متعادل تری از عناصر غذایی را در سطح نسبتاً بالا مصرف می کنند.
 • گیاهان چند ساله، درختان و بوته های منظره به طور کلی به عناصر غذایی کمتری نیاز دارند اما هنوز هم از برنامه های منظم سایر عناصر در سطح پایین تا متوسط ​​بهره مند می شوند.

اثر دلخواه

هنگام خرید کود آلی، هدف نهایی خود را برای استفاده در نظر بگیرید. کودهای مایع به سرعت محصولات را تغذیه می کنند اما حاصلخیزی طولانی مدت خاک ایجاد نمی کنند. کودهای دانه ای یک خوراک طولانی و آهسته ایجاد می کنند ، اما در یک نقطه خاص از فصل رشد ، مواد مغذی زیادی ایجاد نمی کنند. در بسیاری از موارد، می توان از هر دوی این محصولات برای تکمیل یکدیگر استفاده کرد.

خاک سازها نوعی کود آلی هستند ، ریخته گری کرم و کمپوست متداول ترین واریته ها هستند. این کود به ویژه برای باغ های جدید بسیار مفید است ، تأمین مقادیر نسبتاً کمی مواد مغذی و در عین حال ساختار آلی ، اسید هیومیک و جمعیت میکروبی متراکم باعث تغییر ساختار خاک می شود. باغبانان که اغلب به صورت عمده به عنوان اصلاحات خاک یا مالچ استفاده می شوند ، این کود را با انواع دیگر مکمل می کنند.

شرایط خاک

کود به تنهایی وضعیت خاک ضعیف را بهبود نمی بخشد. اگر زمین مخصوصاً برای رشد از جمله سخت ، شن و ماسه مضر است ، مقادیر آزاد آلی را به صورت کمپوست، قالب برگ، کود قدیمی و تراشه های چوب سخت اضافه کنید. بهترین استراتژی باغ این است که ابتدا با خاک سازها یک ساختار خوب خاک ساخته شود ، سپس سایر کودها را پیگیری کنید.

برای ایجاد یک برنامه لقاح ، با آزمایش خاک شروع کنید. نتایج نشان می دهد pH فعلی، سطح مواد مغذی و محتوای آلی، و نشان می دهد درمان های لازم برای تبدیل طرح به یک باغ پربار. آزمایش سالانه خاک می تواند سیستمی از معیارهای غذایی را ایجاد کند که به شما کمک می کند یک برنامه باروری موثر ایجاد کنید.

ما ورمی کمپوست خود را از ورمیران تهیه می کنیم.

خاک و کود ارگانیک

خاک و کود آلی

کودهای آلی که خاک را تغذیه می کنند و گیاهان را حفظ می کنند. در نتیجه خاک و کود عالی خواهیم داشت.

باغبانی ارگانیک بر پرورش باغ شما تأکید دارد تا باعث غنی سازی خاک، گیاهان و افزایش حشرات مفید شود. این امر با اجتناب از استفاده از کودهای مصنوعی و سموم دفع آفات و استفاده از محصولاتی که خاک باغچه شما و ارگانیسم های موجود در آن را پرورش می دهند، حاصل می شود. هنگامی که شما از فلسفه باغبانی ارگانیک استقبال می کنید، گیاهان شما یک اکوسیستم متعادل و مغذی را تجربه می کنند که مطابق آنچه طبیعت در نظر گرفته کار می کند.

ایجاد خاک سالم

اگر شما هم زندگی سالم و آرامش بیشتر می‌خواهید. محصولات ارگانیک برای چشم انداز شما ایده آل هستند، زیرا خاک را تغذیه می کنند و یک محیط پایدار ایجاد می کنند. خاک سالم منجر به گیاهان سالم می شود.  اما وقتی به طور ارگانیک باغبانی می کنید، کارهای بیشتری نسبت به تغذیه گیاهان انجام می دهید.

همانطور که در طبیعت وجود دارد، یک خاک ارگانیک زنده با میکروب ها و قارچ ها مواد مغذی را به آرامی به گیاهان آزاد می کند. با غنی سازی خاک با مکمل های آلی و تشویق به رشد موجودات مفید طبیعی، به گیاهان خود ابزار مورد نیاز برای دسترسی به مواد مغذی موجود در خاک و قدرت محافظت در برابر عوامل بیماری زا و آفات مضر را می دهید. روش طبیعی را در نظر بگیرید و با نرم کننده های خاک، مانند ورمی کمپوست، مواد آلی از جمله اسید مرطوب و میکروارگانیسم های مطلوب را به خاک باغ خود اضافه کنید. این کمک می کند مواد مغذی ناشی از خاک، مانند آهن در دسترس گیاهان قرار گیرند. 

پرلیت یک ماده افزودنی خاک است که در غنی سازی خاک با کلسیم و گوگرد به شل شدن خاک فشرده و رشد ریشه کمک می کند.  پرلیت همچنین باعث بهبود ساختار خاک می شود. 

باغچه-ارگانیک
خاک و کود ارگانیک

خاک سالم و آلی گیاهان را تغذیه می کند.باغبانی ارگانیک همچنین خواستار افزودن کمپوست خانگی یا کیسه ای به خاک است. این با افزایش مواد آلی ، ساختار کلی خاک را بهبود می بخشد، که باعث آزاد شدن مواد مغذی به گیاهان و افزایش احتباس آب می‌شود. افزودن کمپوست همچنین رواناب و فرسایش را کاهش می دهد و بیماری های خاصی را سرکوب می کند. 

“غذایی” مغذی برای گیاهان

کودهای آلی با کیفیت بالا محصولات تجزیه طبیعی هستند و هضم آن برای گیاهان آسان است. کودهای آلی ساخته شده از منابع طبیعی، تغذیه آهسته و با ثبات در گیاهان باغ را تأمین می کنند. چنین “بهداشت مواد غذایی” رژیم غذایی باعث می شود گیاهان خود را قوی و متکی به خود. به جای بر شما برای تغذیه آنها یک منبع ثابت از کودهای شیمیایی بستگی دارد، آنها پیدا کردن آنچه که در خاک است که با کود آلی تغذیه نیاز دارند.

باغبانی ارگانیک منجر به محصولات سالم و پرمحصول و گلهای زیبا می شود. اکثر خاک و کود های آلی از نظر مواد مغذی کم هستند، به همین دلیل است که نسبت مغذی NPK  (نیتروژن، فسفات و پتاسیم) که روی برچسب های محصول چاپ می شود ، عموماً از اعداد زیر ۱۰ تشکیل شده است. ماهیت نرم کودهای آلی به این معنی است که باعث سوختن ریشه گیاه یا شاخ و برگ گیاه نمی شوند. مانند کودهای شیمیایی می تواند.

مدیریت آفات و بیماریهای آلی

باغبانی ارگانیک رویکردی آرام برای مقابله با آفات و بیماری ها دارد. این روش شامل برداشتن گامهایی برای جلوگیری از آفات و بیماریها قبل از بروز آنها و استفاده از روشها و محصولات کنترل خفیف است.

یكی از كمترین تهاجمی ترین روشهای پیشگیری و كنترل آفات و بیماریها ، بازرسی گیاهان از نظر وجود مشكلات و سپس از بین بردن فیزیكی آفات یا نواحی بیماری است. وقتی گیاه دارای محدودیت مناطق مشکل باشد ، این به خوبی کار می کند. در باغبانی ارگانیک از روش های حذف برای جلوگیری از آفات و بیماری ها استفاده می شود. این شامل پوشش گیاهان با پارچه های سبک و دوخته شده است که به عنوان پوشش ردیفی شناخته می شوند. 

پوشاندن محصولات با پوشش ردیف باعث جلوگیری از سرما و آفت می شود.

نتیجه

باغبانانی که به کارهای باغبانی ارگانیک اختصاص دارند ، می دانند که بهتر است تعداد کمتری از حشرات از بین بروند، زیرا اکثر حشرات مفید یا خوش خیم هستند. اما وقتی حمله آفات یا بیماری گسترده باشد، به محصولات کنترل آفات آلی تبدیل می شوند. چنین موادی معمولاً پس از استفاده سریع تجزیه می شوند، بدین معنی که احتمال آسیب دیدن گیاهان کمتر است.

خاک باغچه

خاک باغچه

کدام خاک برای رشد گیاه در باغچه مناسب است؟ خاک باغچه متشکل از شن، ماسه، ورمی کمپوست، پرلیت است. باتوجه به شرایط باغچه ممکن است درست ورمی کمپوست بیشتر شود یا پالم پیت یا کوکوپیت به آن اضافه گردد.

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۳ دقیقه

در بیشتر موارد، باید خاک را با ورمی کمپوست اصلاح کنید. بسته به میزان فشردگی خاک، ممکن است لازم باشد پیت ماس ​​و ماسه اضافه کنید. با این حال، گیاهان بسیاری وجود دارند که به خوبی سازگار هستند و می توانند در انواع خاصی از خاک رشد کنند.

سبزآفرین از خاک رس و خاک زراعی در حالت عادی برای ترکیب خاک باغچه استفاده نمی کند. با این حال در محصولات سفارشی به درخواست مشتری این امر ممکن است. زیرا شرایط فعلی محیط امری تاثیر گذار بوده و نیاز به کارشناسی دارد.

گیاهان مختلف برای خاکهای مختلف

خاک باغچه به طور کلی با مقدار ماسه و شن بیشتر موجود در آن توصیف می شود. این به عنوان بافت شناخته می شود. بافت خاک با کیفیت مواد مغذی و قابلیت زهکشی ارتباط مستقیم دارد.

این یک خاک سطحی است که با ورمی کمپوست و سایر مواد آلی غنی شده بنابراین برای گیاهان مقوی است. این بافت سنگین تر است و آب را بیشتر از مخلوط گلدان نگه می دارد. هنگام کاشت یا نگهداری تخت گل از آن استفاده کنید. خاک باغات ارزانترین روش غنی سازی خاک در باغها و تخت گلها است.

در حالی که خاک سطحی مناسب برای طیف وسیعی از گیاهان مناسب تر است، خاک باغچه معمولاً بیشتر نیازها، حتی گاهی نیازهای خاص گیاه را برآورده می‌کند. خاک باغچه ترکیبی است که برای باغبانی طراحی شده است.

خاک باغچه چیست؟

خاک باغچه
خاک باغچه

بر خلاف خاک سطحی معمولی ، محصولات کیسه ای که به عنوان خاک باغات برچسب خورده اند ، به طور کلی محصولات خاک از قبل مخلوط شده هستند که برای افزودن به خاک موجود در یک باغ یا تخت گل در نظر گرفته شده اند. آنچه در خاک باغ وجود دارد معمولاً بستگی به این دارد که در چه مکانی در آن رشد کرده اند. خاک خاک از یک یا دو پایه اول زمین برداشت می شود ، سپس خرد و غربال می شود تا سنگ ها یا سایر ذرات بزرگ از بین برود. پس از پردازش برای داشتن قوام ریز و شل، بسته بندی یا به صورت عمده فروخته می شود. بسته به محل برداشت این سطح خاک، ممکن است حاوی ماسه یا مواد معدنی منطقه ای باشد. حتی پس از فرآوری ، سطح خاک بسیار متراکم و سنگین بوده و از نظر مواد مغذی برای رشد مناسب ریشه گیاهان جوان یا کوچک فاقد مواد مغذی است. از آنجا که خاک سطحی مستقیم برای باغ ها، گلدان ها یا ظروف بهترین گزینه نیست ، بسیاری از شرکت هایی که در محصولات باغبانی تخصص دارند ، مخلوطی از خاک و سایر مواد را برای اهداف خاص کاشت ایجاد می کنند. به همین دلیل ممکن است کیف هایی با عنوان “خاک باغ برای درختان و بوته ها” یا “خاک باغچه برای باغ های سبزیجات” پیدا کنید. این محصولات از خاک سطحی و مخلوطی از مواد و مواد مغذی دیگر تشکیل شده است که به گیاهان خاصی که برای آنها طراحی شده است کمک می کند تا در حد بالقوه خود رشد کنند. خاک های باغچه به دلیل داشتن لایه سطحی خاک هنوز سنگین و متراکم هستند ، بنابراین استفاده از خاک باغچه در ظروف یا گلدان توصیه نمی شود ، زیرا می تواند آب زیادی را در خود نگه دارد ، امکان تبادل اکسیژن مناسب را فراهم نمی کند و در نهایت گیاه ظرف را خفه می کند.

ویژگی های انواع کود

تهویه خاک و تاثیر بر تقویت گیاه

به حداقل رساندن فضولات که سموم کم دارند و حاوی فلزات سنگین هستند.

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۶ دقیقه

کرم ها قادر به تسریع در پردازش زباله ها هستند. این بدان معنی است که می توان از آنها برای سم زدایی از خاک های آلوده به زباله های جامد ، سموم دفع آفات یا فلزات سنگین حاصل از ضایعات صنعتی یا کشاورزی استفاده کرد. کرم ها با ذخیره این مواد در بافت خود این کار را انجام می دهند. آنزیم های کرم و میکروب ها در هوموس کرم نیز می توانند مواد سمی را تخریب کنند. اگرچه ثابت شده است که کرم ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند ، اما سطح سمیت نباید خیلی زیاد باشد. برای جلوگیری از انتقال این آلاینده های تجمع یافته در هوا ، پس از انجام كرم ، كرم باید از سیستم خارج شود ، زیرا وقتی كرم “آلوده” می میرد ، همه چیز دوباره به داخل خاک رها می شود. اگر کرم به عنوان منبع علوفه غنی از پروتئین استفاده شود ، به عنوان مثال ، فلزات سنگین در زنجیره غذایی جمع می شوند

بهبود در حاصلخیزی خاک + عملکرد بهبودی = افزایش عملکرد محصول

 • بهبود ساختار خاک (اتصال بهتر و ذخیره مواد مغذی و آب)
 • تسریع در بازسازی خاکهای تخلیه شده و نابارور (از محصولات دائمی ، سموم دفع آفات ، کودهای مصنوعی)
 • رشد گیاهان سالم و مقاوم در برابر آفات
 • تشویق رشد ریشه
 • به حداقل رساندن و دفاع در برابر آفات (قارچهای فیتوپاتوژنیک ، شته ها) و پاتوژن های منتقله از خاک

تا اینجا دیدیم که کرم در تهویه خاک چه تاثیری دارند و چگونه عمل می کنند. در ادامه به عملکرد تهویه گیاهان می‌پردازیم.

به همین دلیل در سبزآفرین تمام خاک های عمومی و تخصصی برای انواع گیاهان، بسته به نوع گیاه دارای درصد مناسبی از مواد لازم برای تهویه هستند. گرچه دقت در انتخاب میزان سرند خاک و اندازه خاک بسیار با دقت انجام می‌شود.

معرفی و مشخصات گل آفتابگردان اعم از آبیاری، خاک مناسب و بستر کاشت
تهویه خاک

هوا: ماده نامرئی برای رشد موفقیت آمیز

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در گیاهان هوا است. با این وجود ، چون قابل مشاهده نیست ، غالباً مورد توجه قرار نمی گیرد و چندان مهم تلقی نمی شود. با این وجود در چندین اثر متقابل مختلف با گیاهان شرکت می کند و برای درک آنها باید بررسی کنیم که هوا از چه چیزی ساخته شده است. ترکیباتی که ما را نگران می کنند دی اکسید کربن (که یک دقیقه را تشکیل می دهد) ، اکسیژن حدود یک پنجم ، چهار پنجم نیتروژن و بخار آب (یا رطوبت) است. هر کدام نقش متفاوتی دارند و هر یک ممکن است بر رشد تأثیر بگذارد.

گیاهان به دی اکسید کربن نیاز دارند

دی اکسید کربن توسط فتوسنتز در بیشتر قسمتهای سبز (نه فقط برگها) به مواد شیمیایی آلی مختلفی تبدیل می شود که گیاهان سپس برای رشد و ذخیره انرژی استفاده می کنند. کربن ماده اصلی تمام مواد زنده است و بیشتر این امر از هوا حاصل می شود ، اگرچه مقداری از آن نیز از خاک گرفته می شود.

اما چون دی اکسیدکربن نسبت کمی دارد ، در صورت عدم حرکت می تواند به سرعت از هوا خارج شود. در یک هوا و آفتاب روشن ، یک مزرعه ذرت می تواند در عرض نیم ساعت از تمام دی اکسید کربن موجود استفاده کند. اکنون ، اگرچه در کل سیستم مازاد دی اکسید کربن وجود دارد ، این حذف سریع در نزدیکی سطح زمین به این معنی است که در صورت ادامه رشد گیاهان ، دوباره پر کردن از جای دیگر ضروری است. خوشبختانه تقریباً تمام زندگی در خاک به طور مداوم دی اکسید کربن می دهد و این در زیر برگها ظاهر می شود (جایی که تا حدودی گیر افتاده است) و بنابراین در دسترس گیاه است.

ریشه ها به هوا نیاز دارند

در واقع ، خیلی کم درک شده است که ریشه ها و تمام قسمت های غیر سبز گیاهان (و همچنین اکثر ارگانیسم های کوچک) چگونه ما نفس می کشند ، اکسیژن گرفته و دی اکسید کربن می دهند. آنها در حال سوختن کربوهیدرات ها با اکسیژن برای رشد انرژی و انجام سایر عملکردها هستند

به همین دلیل ، خاک باید هوادهی شود. یک راه سریع برای از بین بردن اکثر گیاهان آبگیری از خاک است. ریشه آنها غرق می شود زیرا نمی توانند اکسیژن دریافت کنند. در واقع مزیت اصلی بهبود زهکشی بهبود هوادهی است. حفر و ترکیب مواد بافت ریز ، الیافی یا درشت ممکن است کمک کند اما کرم ها کمک اصلی هستند زیرا تونل های آنها نفوذ آسان هوا را انجام می دهند ، در بعضی خاک ها تا دو متر پایین تر است. (همچنین هنگام باران شدید ، تونل های آنها پر می شود ، هوای کهنه را دفع می کند و سپس با پایین آمدن آب یا جذب هوای تازه مکش می شود.)

برخی از خاک های تخصصی نیروبرگ

اثر باد

باد از دیگر اثرات بارز هوا است و تأثیرات آن می تواند خوب یا بد باشد. در بسیاری از موارد باعث صدمه مستقیم ، تکان خوردن گیاهان و شل شدن ریشه ، دمیدن برگها و حتی شکستن شاخه ها می شود. همچنین ممکن است اشیا small کوچک را جمع کند تا گیاهان را کبود کند.

یکی دیگر از اشکالات عمده باد ، اثر خنک کننده آن است. اگرچه ممکن است در هوای گرم از این مورد استقبال شود ، اما به طور کلی در آب و هوای معتدل ، برای کاهش دمای موثر عمل می کند و رشد را کند می کند. اما حتی یک باد فقط در چند مایل در ساعت باعث می شود که بیشتر گیاهان تعرق و رشد را کاهش دهند. وزش باد شدید و شدید سرد بدترین حالت است زیرا آنها رطوبت گیاهان را که برگ را سوراخ می کنند می مکند و باعث از بین رفتن برگها و گلها می شوند.

از طرف دیگر در هوای راکد ، مانند باغ های محصور با پرچین های بلند یا درختان اطراف ، کمبود جریان هوا رشد را کاهش می دهد ، احتمالاً رطوبت بالا باعث افزایش بیماری می شود (هیچ چیز مانند گیاهان در کپک ، زنگ زدگی و بیماری های قارچی ایجاد نمی کند) هوای مرطوب با ریشه خشک). از آنجا که هوا راکد است و آنها را تکان نمی دهد ، گیاهان ساقه های ضعیفی ایجاد می کنند و به صورت دوک و کشیده می شوند و همچنین در صورت کاهش سطح نور ، احتمالاً منشعب می شوند (ساق پا ، رشد مایل به زرد).

افزایش توان هوا

در جاهایی که یک باغ در پایین دامنه قرار دارد ، هوای سرد که مانند آب عمل می کند ، می تواند استخر بزند و یک جیب سرما ایجاد کند. باغ های محصور در دامنه ها باید دارای دروازه ، سوراخ ، شکاف یا محلی باشند که هوای سرد بتواند از آن بیرون بریزد. به همین دلیل هرگز تمام دهانه های خندق یا جریان را نبندید – در نقطه کم خواهد بود و برای از بین بردن هوای سرد ضروری است.

هوای تازه تحت پوشش اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگرچه گیاهان دوست ندارند در ناحیه منشعب باشند اما از هوای راکد متنفر هستند و باید به تمام پوشش حداکثر تهویه داده شود. اکثر گلخانه ها و تونل ها تهویه کافی ندارند! یک دلیل این است که ما دوست داریم آنها را به خاطر گرما ساکت نگه داریم. تولیدکنندگان تجاری نیز همین کار را انجام می دهند اما سپس دی اکسید کربن را از بطری های فشرده تهیه می کنند. شما می توانید مایعات تخمیر (شکر و مخمر در آب را انجام دهید) را در زیر مرحله قرار دهید تا دی اکسید کربن را به روشی مشابه تأمین کنید. (یا حیوانات اهلی اهلی را در آنجا نگه دارید – به همین دلیل و به دلیل گرمای بیشتر ، سیستم های پرماكشتی گاهی اوقات خانه مرغ ها را با گلخانه پیوند می دهند.) تهویه منظم برای جلوگیری از بیماری هنوز لازم است.

سرانجام ، محققان با استفاده از نور مصنوعی برای رشد گیاهان دریافتند که گیاهان بیش از حد جمعیت رشد آنها را بیشتر از مانع حرکت هوا کاهش می دهد تا سایه زنی. بنابراین به یاد داشته باشید که گیاهان خود را با فاصله کافی قرار دهید

بستر ورمی کمپوست سهم ورمی‌کمپوست کشاورزی ارگانیک- سبزآفرین

سهم ورمی کمپوست در کشاورزی ارگانیک

در کشاورزی ارگانیک بسیار مهم

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۴ دقیقه

ورمی کمپوست برای کشاورزی ارگانیک بسیار مهم است
استفاده از کمپوست می تواند سهم مهمی در حفظ و بهبود حاصلخیزی خاک داشته باشد.

كمپوست كردن یك روش باستانی برای بارور سازی آلی است كه در كشاورزی و باغداری مورد استفاده قرار می گیرد: به عنوان مثال ، در جنوب شرقی آسیا ، حاصلخیزی خاك طی شش هزار سال گذشته به این ترتیب حفظ شده است. کمپوست کرم (همچنین به عنوان ورمی کمپوست ، از “vermis” ، لاتین “کرم” شناخته می شود) کودی مخصوصاً با درجه بالا و غنی از مواد مغذی است.
این بستر سیاه همان چیزی است که پس از آن از مواد آلی باقی می ماند
توسط میکروارگانیسم ها و به ویژه توسط کرم ها تجزیه می شود.
بسیاری از تولیدکنندگان چای و قهوه برای درآمد بیشتر گله های کوچک گاو را نگهداری می کنند و از کود تولید شده به عنوان بستر خوراک برای کمپوست کرم استفاده می کنند.
کمپوست کرم ارزشمند و غنی از مواد مغذی بعنوان کود در مزارع چای و قهوه استفاده می شود و بدین ترتیب به افزایش برداشت محصول می رسد (فقط یک نمونه از چگونگی مدیریت بازیافت در یک فضای بسیار محدود).

استفاده گسترده در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری

در کشورهای (نیمه) گرمسیری که در آنها ظرفیت نگهداری آب و مواد مغذی خاک فقط بسیار محدود است، این روش کمپوست سازی در کشاورزی ارگانیک اهمیت زیادی پیدا می کند. اکثریت قریب به اتفاق کرمهای خاکی بومی مناطق گرمسیری بومی هستند. مراکز مهم تولید ورمی کمپوست را می توان برای مثال در کوبا و هند و ایران یافت. آنها رویه های خود را امتحان کرده و توسعه می دهند و آنها را با شرایط محلی و سازماندهی عملیات خاص خود سازگار می کنند.

روش های انعطاف پذیر

پرورش کرم را می توان در هر کجا و حتی در مقیاس کوچک انجام داد و به راحتی در هر سیستم کشاورزی ارگانیک ادغام شد. به عنوان مثال ، زباله های حاصل از محصولاتی که در حال حاضر تولید و فرآوری می شوند (به عنوان مثال تفاله قهوه یا قلمه درختان سایه دار در باغ های چای) می توانند به راحتی به عنوان یک زیرلایه در کمپوست کرم ادغام شوند. ضایعات سبزیجات دارای ساختار پیچیده تر و نسبت C / N بالاتر از دوغاب گاو است. علاوه بر این، میکرو ارگانیسم ها می توانند آن را از قبل هضم کنند، در نتیجه هوادهی خوبی را تضمین می کنند. هوموس کرم کودی مناسب برای انواع محصولات است.

تبدیل سریع

هوموس را می توان در طی ۲ تا ۵ ماه پس از راه اندازی برداشت. با این حال ، دوره تبدیل و میزان تولید مثل کرم ها همیشه به ماده منبع مورد استفاده ، شرایط زندگی کرم ها (رطوبت ، دما) و نحوه مدیریت کمپوست بستگی دارد.

ورمی کمپوست دقیقاً چیست؟

کمپوست کرم یکی از کودهای طبیعی با بالاترین درجه و غنی از مواد مغذی در جهان است. خصوصیات تهویه خاک و اثر تقویت گیاه باعث رشد و عملکرد گیاهان می شود.

مشخصات:

 • شبیه خاک موجود در جنگل های پهن برگ و جنگل های مخلوط
 • بستر سیاه، بدون بو و شکننده
 • ترکیب غذایی متعادل برای گیاهان
 • این شامل تعداد متوسطی از ارگانیسم های بالاتر از حد متوسط ​​است که خاک را احیا می کنند
 • ساختار خاک سست و در عین حال پایدار (مجتمع های خاک رس-هوموس)
 • کاملاً عاری از انواع مواد افزودنی شیمیایی مصنوعی است

متخصصان تغذیه گیاهان” تقویت حاصلخیزی خاک”

به عنوان یک پیش غذا برای گیاهان عمل می کند ، ظرفیت آنها را برای جذب آب افزایش می دهد
مواد مغذی
کرم خاکی حاوی مواد مغذی ضروری نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاس (K) در مقادیر بسیار بیشتر از مقدار موجود در خاک یا کمپوست قابل مقایسه است. این امر باعث غنی شدن آن نسبت به کود بالغ کود کود کمپوست می شود
در طول کمپوست، نسبت ها به N بیشتر تمایل می کند
(نسبت C / N کمپوست بالغ باید زیر ۲۰ باشد. هرچه نسبت نیتروژن در کمپوست (در درجه اول نیترات و آمونیوم پیوند ارگانیک) بیشتر باشد ، بهتر است این فرآیند پیچیده توسط کرم در دستگاه گوارش انجام شود.)

مواد مغذیورمی کمپوستکمپوست معمولی
N1.9%1.4%
C/N13.620.6
P (%)2.01.8
K (%)0.80.7
Zn (ppm)10080
Cu (ppm)4840
Mn (ppm)500260
جدول مقایسه مواد مغذی ورمی کمپوست و کمپوست معمولی
بستر ورمی کمپوست سهم ورمی‌کمپوست کشاورزی ارگانیک
بستر ورمی کمپوست سهم ورمی‌کمپوست کشاورزی ارگانیک

بازه زمای ارسال سبزآفرین

بازه زمانی ارسال محصولات ۲ روز کاری بعد از سفارش محصول می باشد.

سفارش هایی ثبت شده تا ساعت ۱۷:۰۰ ( ۵ عصر) تکمیل شده باشند. یعنی از سمت مشتری های عزیز پرداخت و نهایی شده باشند.

۲ روز کاری پس از تکمیل، سفارش آماده سازی و در صف ارسال قرار می گیرد.

پس از آن آماده تحویل خواهد شد و یا از طریق روش ارسالی تعیین شده و یا از طریق هماهنگی با شما محصول برای شما ارسال خواهد شد.

هزینه ارسال در صورتی که در سایت تعیین نشده باشد به عهده مشتری خواهد بود و بصورت جداگانه می بایست پرداخت شود.

خاک کاکتوس

بهترین ترکیب خاک کاکتوس را بررسی می‌کنیم. خاک کاکتوس باید بیشتر شامل موادی مانند ورمی‌کمپوست، پالم پیت، پرلیت، شن، سنگ ریزه یا گرانیت خرد شده باشد تا به هوادهی خاک کمک کند. گیاهان کاکتوس داخلی باید در مخلوط خاک گلدان متفاوت از گیاهان خانگی معمولی رشد کنند زیرا به خاک سریع تخلیه نیاز دارند

چه نوع خاکی برای کاکتوس بهتر است؟

یکی از مهمترین کارهایی که برای دستیابی به نتایج بهتر باید انجام دهید یافتن بهترین خاک برای گیاه شماست. خاک خوب کاکتوس نیاز به سرعت تخلیه دارد در حالی که مقدار رطوبت مناسب را نگه می دارد تا در صورت نیاز گیاه را تغذیه کند. گیاهان کاکتوس با ظاهر پررنگ و گلهای پر رنگ، گیاهان داخلی و خارجی بسیار خوبی ایجاد می کنند. این گیاهان مناسب شرایط گرم و خشک هستند و مانند گیاهان دیگر به توجه زیادی نیاز ندارند. در حقیقت، پرورش گیاهان کاکتوس در خانه نسبتاً آسان است به شرطی که نور، آب و خاک گلدان کافی برای آنها فراهم کنید.

بنابراین، چه نوع خاکی برای کاکتوس مناسب است؟ به طور کلی، گیاهان کاکتوس در خاک متخلخل، سنگریزه ای یا ماسه ای رشد خوبی دارند که زهکشی عالی و هوادهی زیادی را فراهم می کند. این خاک فی نفسه خاص نیست، اما به نوعی با خاک معمولی متفاوت است. غنای مناسب باید مواد آلی زیادی نیز در خود داشته باشد تا هنگام تجزیه گیاه از مواد مغذی تأمین شود. عملکرد دیگر مواد آلی، نگه داشتن رطوبت برای اطمینان از خشک نشدن خاک بلافاصله پس از آبیاری است.

در این مقاله، برخی از ویژگی های بهترین ترکیب گلدان و نحوه رفتار گیاهان کاکتوس در انواع مختلف خاک را بررسی می کنیم. ما همچنین در مورد خطرات استفاده از خاک با زهکشی ضعیف و اینکه چگونه می توانید بهترین نتیجه را از کاکتوس خود ببرید بحث خواهیم کرد. برای کشف هر آنچه در مورد مخلوط گلدان کاکتوس می دانید ادامه مطلب را بخوانید.

بهترین ترکیب گلدان برای کاکتوس چیست؟

آبیاری یکی از مهمترین و پیچیده ترین جنبه های رشد گیاهان کاکتوس است. باید به خاطر داشته باشید که آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاه شما می شود در حالی که آب کم باعث ضعیف شدن گیاه می شود . هنگامی که به مهارت آبیاری صحیح گیاه خود تسلط پیدا کردید ، باید اطمینان حاصل کنید که مخلوط گلدان بهترین محیط را برای رشد گیاه شما فراهم می کند.

نوع مخلوط گلدان برای استفاده در تعیین مقدار آب در خاک بسیار کمک خواهد کرد. چه گیاهان خود را در خانه و چه در فضای باز ، در زمین یا ظروف پرورش دهید ، مهمترین عاملی که باید هنگام انتخاب مخلوط گلدان در نظر بگیرید ، توانایی تخلیه مناسب آن است.

به طور کلی ، شما باید اطمینان حاصل کنید که خاک به اندازه کافی متخلخل است بنابراین می تواند به خوبی تخلیه شود و کاملا خشک شود. به همین دلیل است که ما از رفتن به سمت شن و ماسه و خاک سنگریزه ای فشار می آوریم.

این واقعیت را بخاطر بسپارید که گیاهان کاکتوس با خاکی که ممکن است برای سایر گیاهان خانگی فقیر تلقی شود ، عملکرد خوبی دارند . مخلوط گلدان مناسب با امکان تعویض کارآمد آب و گردش هوا باعث رشد نسبتاً آسان ریشه می شود.

اکثر مارک های تجاری گلدان تجاری غنی از مواد معدنی و فقط چند عنصر آلی هستند. بنابراین ، باید خاک خود را پس از خرید بررسی کنید تا اطمینان حاصل کند که دارای عناصر آلی کافی است. مخلوط گلدان مناسب باید بین ۴۰-۵۰ elements عناصر آلی همراه با مواد معدنی داشته باشد.

نقش مواد آلی و غیر آلی در خاک کاکتوس

مواد غیر آلی نقش مهمی در خاک کاکتوس دارند. آنها خاک را متخلخل می کنند تا بتواند به خوبی تخلیه شود . آنها همچنین با اجازه دادن به هوا از طریق خاک جریان می یابند . متداول ترین مواد غیر آلی مورد استفاده در خاک کاکتوس ، پرلیت و پوکه است . این دو اغلب به جای هم استفاده می شوند ، اما از نظر خصوصیات با یکدیگر تفاوت دارند.

به عنوان مثال ، پوکه بیشتر طول می کشد و در مقایسه با پرلیت برتر است. از طرف دیگر ، پرلیت بسیار مقرون به صرفه تر و به طور گسترده در دسترس است ، و آن را به گزینه ای بسیار مناسب تر تبدیل می کند. از مواد دیگر مانند شن و شن و ماسه نیز در مخلوط گلدان کاکتوس استفاده می شود تا مقدار آبی را که خاک می تواند نگه دارد ، محدود کند.

مخلوط های آلی پایدارتر می شوند زیرا غنی از مواد مغذی هستند

خاک کاکتوس همچنین از مواد آلی به طور قابل توجهی سود می برد تا حجم کلی آبی را که خاک می تواند نگه دارد و توانایی جذب مواد مغذی اساسی را افزایش دهد. برخی از مواد آلی رایج که در خاک کاکتوس استفاده می شود شامل مالچ ، سیرک و پیت است.

تعریف خاک با زهکشی سریع

در طول بحث خود تاکنون ، ما بر اهمیت استفاده از خاک با زهکشی سریع برای رشد گیاهان کاکتوس تأکید کرده ایم. اما منظور ما از “تخلیه سریع” چیست؟

خوب ، هدف اصلی هر خاک کاکتوس باید این باشد که گیاه هنگام آبیاری و برای چند لحظه بعد آب را جذب کند . از آنجا ، خاک باید در اسرع وقت خشک شود.

با این کار ، ما سعی می کنیم از محیط بیابانی که این گیاهان رشد می کنند تقلید کنیم. به طور معمول ، وقتی باران در صحرا می بارد ، ریشه های کاکتوس در اسرع وقت آب را جمع می کنند ، زیرا دوش نور خشک می شود . این همان چیزی است که هنگام استفاده از خاک با تخلیه سریع به آن دست می یابید.

با این حال، تعریف دقیق برای “تخلیه سریع” وجود ندارد ، اما این یک قانون اساسی برای خشک شدن خاک در طی یک تا دو روز پس از آبیاری است.

ساده ترین راه برای آزمایش خشک شدن خاک این است که انگشت خود را حداقل یک اینچ درون خاک قرار دهید. اگر احساس خشکی و گرما می کند ، در حال خشک شدن است. با این حال ، اگر احساس خیلی خنک تری نسبت به هوای اطراف داشته باشد ، رطوبت دارد و این باعث نگرانی شما می شود.

مخلوط گلدان با زهکشی سریع و تخلیه ظرف

خوب است توجه داشته باشید که اگر گیاه شما در گلدان خوب تخلیه نباشد ، داشتن مخلوط گلدان با تخلیه سریع فایده ای ندارد . شما می توانید بهترین ترکیب گلدان را داشته باشید ، اما اگر آب جایی برای تخلیه نداشته باشد ، همچنان در ظرف می ماند و به گیاه شما آسیب می رساند.

همین مورد در مورد “لایه های زهکشی” اعمال می شود. از قرار دادن سنگ ریزه و سنگ در ته ظرف خودداری کنید ، زیرا فکر می کنید به زهکشی کمک می کنید . در واقع ، این مواد حفره های تخلیه را که باعث می شود آب در گلدان بماند ، مسدود می کنند.

در حالی که گیاه کاکتوس شما می تواند در ظرفی تنها با چند سوراخ زهکشی زنده بماند ، در صورت عدم وجود زهکشی ، نتایج ممکن است فاجعه بار باشد. بنابراین ، همیشه خوب است که به دنبال گلدان با سوراخ های زهکشی فراوان بروید تا گیاهان خود را خوشحال و سالم کنید.

اطمینان حاصل کنید که گلدان شما دارای سوراخ تخلیه است تا آب نشسته در پایین ظرف را از بین ببرد

آیا خاک های گلدان کاکتوس تجاری بهترین هستند؟

حقیقت این است که تعداد زیادی مخلوط گلدان تجاری از جمله مخلوط های سفارشی با کیفیت بالا که توسط مهد کودک های متخصص در کاکتوس ارائه می شوند ، موجود است.

برخی از این مخلوط ها بسیار خوب هستند و برای آماده سازی گیاهان دیگر نیازی به انجام کار دیگری نیست .

با این حال ، بیشتر خاکهای کاکتوس که در بخش باغبانی فروشگاه گیاهان محلی خود پیدا خواهید کرد ، ممکن است بهترین گزینه برای گیاهان کاکتوس گلدان داخلی نباشد . بیشتر آنها تمایل به داشتن حداقل مقدار مواد معدنی درشت دارند که بر تخلیه تأثیر می گذارد.

به خاطر داشته باشید که گیاه کاکتوس شما فقط در صورت داشتن نوع مناسب خاک که باعث تخلیه کارآمد آب می شود، شکوفا خواهد شد . اگر شما به دنبال این خاکهای گلدان تجاری هستید ، حتماً برای بهبود تخلخل و محتوای مواد معدنی خاک، مقداری پوکه یا مواد سنگریزه ای اضافه کنید.

در غیر اینصورت ، بهترین راه برای اطمینان از داشتن نوع مناسب مخلوط گلدان ساختن مخلوطی برای خودتان است.  

چگونه می توان خاک کاکتوس خوب ساخت؟ یک مرور کلی

همانطور که قبلا ذکر شد ، بهترین راه برای اطمینان از داشتن مخلوط گلدان مناسب ، ساختن خودتان است. روند کار ساده و کاملاً ساده است. به طور کلی ، اگر از خاک به عنوان پایه استفاده می کنید ، مخلوط خاک شما باید حداقل از ۱/۳ قسمت حجم ماسه درشت یا مواد سنگریزه ای تشکیل شود.

همچنین باید تقریباً ½ بخشی از مواد معدنی برای مخلوط کردن با مواد آلی داشته باشید. حتماً از مواد معدنی مختلف با اندازه ذرات مختلف برای گیاهان کاکتوس داخلی و خارجی استفاده کنید .

با دقت مرطوب کردن مقداری از آن و فشار دادن آن با دست می توانید به راحتی بافت مخلوط خاک خود را آزمایش کنید. اگر مخلوط خاک به هم چسبیده باشد ، باید مواد غیر آلی بیشتری اضافه کنید. یک مخلوط خوب باید هنگامی که آن را فشار دهید ، درشت احساس کرده و از بین برود.

ما فرآیند ساخت خاک خوب کاکتوس را به طور مفصل در مقالات دیگری ارائه خواهیم داد. بنابراین، با ما همراه باشید.

بهترین راه برای اطمینان از داشتن نوع مناسب مخلوط گلدان ساختن مخلوط گلدان برای خودتان است

آیا گیاهان کاکتوس برای رشد به خاک نیاز دارند؟ آیا آنها می توانند بدون خاک زنده بمانند؟

شاید از خود بپرسید که آیا کاکتوس شما می تواند بدون خاک زنده بماند. خوب ، حقیقت این است که همه گیاهان ، از جمله کاکتوس ، برای زنده ماندن و رشد به مقداری محیط رشد احتیاج دارند . شما ممکن است شاهد تركیبات كاكتوس در تراریوم های كوچك با شن یا شن و ماسه باشید و تعجب كنید كه آیا می توانید گیاهان خود را به همان روش رشد دهید؟

پاسخ ساده این است: بله. شما می توانید گیاهان خود را از این طریق رشد دهید زیرا طبیعت مقاوم آنها باعث می شود تا در چنین شرایطی برای مدت نسبتاً طولانی زنده بمانند. با این حال ، با گذشت زمان ، ریشه این گیاهان شروع به کشیده شدن می کند و بدنبال محیط مناسب تری برای رشد می گردند .

در بیشتر موارد ، گیاهان کاکتوس کاشته شده در ماسه ، چوب های خیز یا خزه در نهایت از ظرف رشد خواهند کرد. در لحظه ای که علائم رشد گیاه را بیش از حد در ظرف مشاهده کردید ، آن را به دقت در یک ظرف بزرگتر با مخلوط گلدان مناسب دوباره گلدان کنید.

در غیر این صورت ، اگر کاری انجام ندهید ، پیشرفت نمی کند و در نهایت می میرد. شما می توانید چنین تنظیماتی را به عنوان استفاده کوتاه مدت و نه استراتژی های بلند مدت در نظر بگیرید.

خلاصه

گیاهان کاکتوس رشد و مراقبت از آنها بسیار آسان است. یکی از مهمترین کارهایی که برای دستیابی به نتایج بهتر باید انجام دهید یافتن بهترین خاک برای گیاه شماست. خاک خوب کاکتوس نیاز به سرعت تخلیه دارد در حالی که مقدار رطوبت مناسب را نگه می دارد تا در صورت نیاز گیاه را تغذیه کند.


ما امیدواریم که شما در مورد خاک کاکتوس چند نکته آموخته باشید که گیاه شما را برای موفقیت بزرگ ایجاد می کند ،

چه نوع خاکی برای کاکتوس مناسب است؟

خاک ماسه ای
بنابراین ، چه نوع خاکی برای کاکتوس مناسب است؟ به طور کلی ، گیاهان کاکتوس در خاک متخلخل ، سنگریزه ای یا ماسه ای به خوبی رشد می کنند که زهکشی عالی و هوادهی زیادی را فراهم می کند.

بهترین خاک برای کاکتوس و ساکالنت چیست؟

برای تهیه بهترین خاک گلدان برای گیاهان گلدان ، از مخلوط اولیه کاکتوس و خاک ساکولنت یا حتی مخلوط بنفشه آفریقایی که در بیشتر مراکز باغ موجود است ، شروع کنید. سپس برخی از مواد اضافی را اضافه کنید تا ماده ای پیدا کنید که آبیاری را آسان تر می کند ، زهکشی را بهبود می بخشد و مدت زیادی را بدون فشردگی نگه دارید.

بهترین خاک برای ساکالنت ها چیست؟

ساکولنت ها به خاک تخلیه خوب نیاز دارند. هنگام کاشت در باغ ، اطمینان حاصل کنید که منطقه به خوبی زهکشی می شود و در جای کم و مرطوب نیست. برای کاشت کانتینر ، می توانید خاک کاکتوس را خریداری کنید و یا ماسه ، شن یا سنگ های آتشفشانی را در خاک گلدان خود قرار دهید تا زهکشی بهتر انجام شود .

آیا می توانم از خاک نرمال برای کاکتوس استفاده کنم؟

آیا می توانم از خاک گلدان منظم برای کاکتوس استفاده کنم؟ بله ، شما می توانید از خاک گلدان منظم یا خاک بنفشه آفریقایی برای گیاهان کاکتوس خود استفاده کنید . اما دوباره ، اینها را به تنهایی استفاده نکنید ، زیرا مواد آلی بسیار زیادی در بدن نگهدارنده رطوبت هستند و ممکن است حاوی مواد افزودنی کودی باشند که برای کاکتوس های کند رشد رشد نمی کنند

آیا می توانید از خاک نرمال برای کاکتوس استفاده کنید؟

آیا می توانم از خاک گلدان منظم برای کاکتوس استفاده کنم؟ بله ، شما می توانید از خاک گلدان منظم یا خاک بنفشه آفریقایی برای گیاهان کاکتوس خود استفاده کنید . اما دوباره ، اینها را به تنهایی استفاده نکنید ، زیرا مواد آلی بسیار زیادی در بدن نگهدارنده رطوبت هستند و ممکن است حاوی مواد افزودنی کودی باشند که برای کاکتوس های کند رشد رشد نمی کنند

چگونه خاک را برای کاکتوس آماده می کنید؟

در اکثر مناطق دیگر و در فضای داخلی خانه ، گیاهان با یک قسمت شن و ماسه شسته ، یک قسمت خاک و یک قسمت اصلاح چربی مانند سنگریزه یا حتی خرده های گلدان خوب هستند. ترکیبی کاملاً متفاوت پنج قسمت خاک گلدان ، دو قسمت پوکه و یک قسمت هسته را برای مخلوطی که به طور مساوی خشک می شوند ، ترکیب می کند

بهترین خاک برای کاکتوس و ساکالنت چیست؟

برای تهیه بهترین خاک گلدان برای گیاهان گلدان ، از مخلوط اولیه کاکتوس و خاک ساکولنت یا حتی مخلوط بنفشه آفریقایی که در بیشتر مراکز باغ موجود است ، شروع کنید. سپس برخی از مواد اضافی را اضافه کنید تا ماده ای پیدا کنید که آبیاری را آسان تر می کند ، زهکشی را بهبود می بخشد و مدت زیادی را بدون فشردگی نگه دارید

نگهداری و پرورش گل رز

زبان گل ها

در دوران ویکتوریا، مردم اغلب به یکدیگر گل می بخشیدند و از “زبان گل” (که بعضی اوقات آن را فلوریوگرافی می نامند ) برای بیان احساساتی استفاده می کردند که به دلیل مناسب بودن اوقات ، نمی توان گفت. گلها همه چیز را گفتند. هر گل ، گیاه و تاک معنای خاصی داشت و مهم این بود که با دقت انتخاب آنهایی که احساسات درست را به بهترین وجه منتقل می کنند باشد.

زبان گلها
زبان گل

دسته های کوچک گل و گیاه کاملاً جمع شده، موسوم به Tussie Mussies ، معمول بود. این “دسته گلهای صحبت” که برای حمل پیامهای شخصی خاصی طراحی شده اند ، اغلب توسط آقایان خواستگار آن دوران به زنان جوانی که خواستگاری می کردند داده می شده است.

کتابهایی به زبان گلها که لیست گلها را به ترتیب حروف الفبا در کنار تصاویر و معانی آنها آورده بودند ، محبوب بودند و به شناسایی پیامهای پنهان موجود در هدایای گل کمک کردند. با پایان دوره ویکتوریا، کارت های تبریک نیز به طور گسترده در دسترس بودند که یک گل مناسب برای هر مناسبت را به تصویر می کشید.

امروز ، گرچه هنوز “آن را با گل می گوییم” ، اما شخصاً گلها را بر اساس معانی آنها انتخاب نمی كنیم. در عوض۴ ما گلها را با رنگ یا اولویت انتخاب می کنیم و با تکیه بر تخصص گل فروشی های حرفه ای ، یک دسته گل یا گل آرایی عالی ایجاد می کنیم.

زبان گل ها – به ترتیب حروف الفبا

آ

آماریلیس – غرور ؛ ترسو بودن زیبایی شگفت انگیز
شقایق (باغ) –
شقایق ترک شده (گل ظفر) – بیماری ؛ انتظار
Apple Blossom – ترجیح؛ شهرت برای او بزرگ و خوب
استر صحبت می کند – تنوع؛ فکر بعدی
آزالیا – اعتدال

ب

نفس کودک – عشق موندگار
کارشناسی دکمه / گل گندم – تجرد
بگونیا – مراقب باشید
بل در گل (هرمی) – ثبات
بل در گل (سفید کوچک) – قدردانی
گل استکانی ابی رنگ – ثبات
آلاله – ناسپاسی؛ کودکانه بودن

c

کاکتوس – گرما
کاملیا (صورتی) – اشتیاق برای شما
کاملیا (قرمز) – ساده تعالی
کاملیا (سفید) – کامل خوشگلی
میخک (قرمز عمیق) – درد قلبم برای تو؛ عشق خالص
میخک (صورتی) – عشق زن
میخک (بنفش) – دمدمی مزاج ؛ غریب
میخک قابل تغییر (راه راه) – امتناع از
میخک (سفید) – شیرین و دوست داشتنی ؛ عشق پاک؛ بی گناهی؛ عزیزم
میخک (زرد) – ناامیدی ؛ طرد شدن؛ تحقیر
شکوفه های گیلاس –مهربان و ملایم معنویت؛ زیبایی
گل داودی (قرمز) – من عاشق
گل داودی (زرد) – تحقیر عشق
گل داودی (سفید) – حقیقت
کلماتیس – روانی زیبایی
زعفران – تخلف نیست

D – E – F

گل نرگس – احترام بگذارید و توجه کنید
دالیا – بی ثباتی
دیزی – بی گناهی
دیزی (باغ) – من احساسات شما را به اشتراک می گذارم
دیزی (مایکلما) – خداحافظ
دیزی (چند رنگ) –
قاصدک زیبایی – دهانه روستایی
سرخس – جادو ؛ جذابیت
فراموشم نکن – عشق واقعی؛ مرا فراموش نکن
Forsythia – پیش بینی
Foxglove – عدم صداقت
Fuschia (قرمز) – طعم

G – H

گاردنیا – عشق مخفی ؛ شما دوست داشتنی
شمعدانی هستید (تیره) – گل
شمعدانی سودا (پیچک) – طرفدار عروس
شمعدانی (قرمز) – انحراف؛ احمقانه
گلادیولی – من صادقانه
گلدن رود هستم – احتیاط؛ تشویق
هدر (اسطوخودوس) – تحسین؛ تنهایی
هدر (سفید) – محافظت ؛ آرزوها تحقق می یابد
Hibiscus – زیبایی نادر؛ زیبایی ظریف؛ روحیه نرم
Holly – Defense؛ خوشبختی داخلی
پیچ امین الدوله –مهربانی سخاوتمندانه و فداکارانه پیوندهای عشق
سنبل – ورزش؛ بازی؛ بازی
سنبل (آبی) –
سنبل پیوسته (بنفش) – متاسفم ؛ لطفا من را ببخشید؛ غم و اندوه
سنبل (صورتی یا قرمز) – بازی
سنبل (سفید) – دوست داشتنی بدون سر و صدا
سنبل (زرد) – حسادت
هیدرنگی – یک فخرفروش ؛ بی مهریم

I – J

Iris – پیام؛ خبر خوب؛ بشارت
پیچک – وفاداری؛ ازدواج
یاس – دوست داشتنی ؛ شما
Jonquil سرحال و برازنده ای هستید – مرا دوست داشته باشید. محبت مرا برگردان

L

لارکسپور – سبکی ؛ سبک زندگی
لارکسپور (صورتی) – متغیر بودن
لارکسپور (بنفش) –
اسطوخودوس غرور – فداکاری ؛ بی اعتمادی؛ وفادار
اسطوخودوس – عدم اعتماد به
یاس بنفش (زمینه) – تواضع
یاس بنفش (بنفش) – اول احساسات از عشق
یاس بنفش (سفید) – بی گناهی جوان
لیلی (CALLA) – باشکوه زیبایی
لیلی (روز) – عشوه
لیلی (امپراتوری) – اعلیحضرت
لیلی (سفید) – خلوص؛ شیرینی
لیلی (زرد)– دروغ؛ gaiety
لیلی دره – بازگشت به خوشبختی
گل لوتوس – عشق غریبه؛ دور از آن که او دوست دارد

م

ماگنولیا – عشق به طبیعت
همیشه بهار – درد و غم و اندوه
دارواش – من غلبه مشکلات
افتخار صبح – تظاهر
گل تلفونی – عشق

N – O – P – Q

نرگس – عزت نفس ؛ egotism
شکوفه پرتقال – پاکی شما برابر است با زیبایی
Orchid – یک دختر خوشگل. زیبایی؛ لوکس؛ تصفیه
پنسی – افکار
خوشایند گل صد تومانی – شرم؛ bashfulness
Periwinkle (آبی) – اوایل دوستی
Periwinkle (سفید) – لذت حافظه
Petunia – Resentment؛ عصبانیت حضور تو مرا آرام می کند
Poinsettia – خوشحال باش
خشخاش (قرمز) – تسلیت
خشخاش (سفید) – خواب ؛ آزار من پادزهر من
پامچال– اوایل جوانی

زبان گل ها ادامه …

R

رز – عشق
رز (عروس) – عشق مبارک
رز (کبود) – زیبایی ناخودآگاه
رز (کلم) – سفیر عشق
رز (کریسمس) – ارام اضطراب من
رز (مرجان و یا نارنجی) – هوس؛ شور
گل سرخ (قرمز عمیق) – خجالت آور
گل رز (اسطوخودوس یا بنفش) – عشق در نگاه اول (اسطوخودوس یا بنفش)
گل رز (صورتی روشن) – لذت زندگی ؛ جوانان؛ انرژی؛ میل؛ شور و شوق
رز (تیره رنگ صورتی) – قدردانی
رز (صورتی)– خوشبختی کامل ؛ رحمت؛ اعتماد اعتماد به نفس
گل سرخ (قرمز و سفید) – وحدت
گل رز (مجرد) – سادگی
گل رز (بدون خار) – عشق در نگاه اول
گل سرخ (سفید) – من لیاقت تو را دارم
گل رز (زرد) – عشق در حال مرگ ؛ عشق افلاطونی؛ حسادت
Rosebuds – زیبایی و جوانی ؛ پاک و دوست داشتنی؛ دختری

S

مارچوبه – داشتنی ترین،
گل میمون – فرض
آفتابگردان – غرور؛ افکار ناب و والا
نخود شیرین – خداحافظ ؛ عزیمت، خروج؛ لذت های ظریف با تشکر از شما برای یک وقت دوست داشتنی

T – U – V – W – X – Y – Z

لاله – مشاهیر
لاله (قرمز) – اعلامیه عشق
لاله (متنوع) – چشم های زیبا
گل لاله (بنفش یا آبی) – وفاداری
لاله (سفید) – شرم و حیا
گل لاله (زرد) – عشق نا امید کننده. عشق یک طرفه
Verbena – بنفش تعاونی (آبی) – وفاداری ؛ من همیشه بنفش واقعی خواهم بود (سفید) – حیا ؛ بی گناهی؛ بیایید یک شانس بنفش (زرد) – شادی روستایی زینیا (دسته گل مخلوط) – فکر کردن (یا به یاد آوردن) یک دوست غایب

A

Amaryllis – Pride; timidity; splendid beauty
Anemone (garden) – Forsaken
Anemone (zephyr flower) – Sickness; expectation
Apple Blossom – Preference; fame speaks him great and good
Aster – Variety; afterthought
Azalea – Temperance

B

Baby’s Breath – Everlasting love
Bachelor’s Button/Cornflower – Celibacy
Begonia – Beware
Bell Flower (pyramidal) – Constancy
Bell Flower (small white) – Gratitude
Bluebell – Constancy
Buttercup – Ingratitude; childishness

C

Cactus – Warmth
Camellia (pink) – Longing for you
Camellia (red) – Unpretending excellence
Camellia (white) – Perfected loveliness
Carnation (deep red) – My heart aches for you; pure love
Carnation (pink) – Woman’s love
Carnation (purple) – Capricious; whimsical; changeable
Carnation (striped) – Refusal
Carnation (white) – Sweet and lovely; pure love; innocence; endearment
Carnation (yellow) – Disappointment; rejection; disdain
Cherry Blossom – Kind and gentle; spirituality; beauty
Chrysanthemum (red) – I love
Chrysanthemum (yellow) – Slighted love
Chrysanthemum (white) – Truth
Clematis – Mental beauty
Crocus – Abuse not

D – E – F

Daffodil – Respect or regard
Dahlia – Instability
Daisy – Innocence
Daisy (garden) – I share your sentiments
Daisy (Michaelmas) – Farewell
Daisy (multi-color) – Beauty
Dandelion – Rustic oracle
Fern – Magic; fascination
Forget-Me-Not – True love; forget me not
Forsythia – Anticipation
Foxglove – Insincerity
Fuschia (scarlet) – Taste

G – H

Gardenia – Secret love; you are lovely
Geranium (dark) – Melancholy
Geranium (ivy) – Bridal favor
Geranium (scarlet) – Contorting; stupidity
Gladioli – I am sincere
Goldenrod – Precaution; encouragement
Heather(lavender) – Admiration; solitude
Heather(white) – Protection; wishes will come true
Hibiscus – Rare beauty; delicate beauty; gentle disposition
Holly – Defense; domestic happiness
Honeysuckle – Generous and devoted affection; bonds of love
Hyacinth – Sport; game; play
Hyacinth (blue) – Constancy
Hyacinth (purple) – I am sorry; please forgive me; sorrow
Hyacinth (pink or red) – Play
Hyacinth (white) – Unobtrusive loveliness
Hyacinth (yellow) – Jealousy
Hydrangea – A boaster; heartlessness

I – J

Iris – Message; good news; glad tidings
Ivy – Fidelity; marriage
Jasmine – Amiability; you are cheerful and graceful
Jonquil – Love me; return my affection

L

Larkspur – Lightness; levity
Larkspur (pink) – Fickleness
Larkspur (purple) – Haughtiness
Lavender – Devotion; distrust; faithful
Lavender – Distrust
Lilac (field) – Humility
Lilac (purple) – First emotions of love
Lilac (white) – Youthful innocence
Lily (calla) – Magnificent beauty
Lily (day) – Coquetry
Lily (imperial) – Majesty
Lily (white) – Purity; sweetness
Lily (yellow) – Falsehood; gaiety
Lily of the Valley – Return to happiness
Lotus Flower – Estranged love; far from the one he loves

M

Magnolia – Love of nature
Marigold – Pain and grief
Mistletoe – I surmount difficulties
Morning Glory – Affectation
Myrtle – Love

N – O – P – Q

Narcissus – Self-esteem; egotism
Orange Blossom – Your purity equals your loveliness
Orchid – A belle; beauty; luxury; refinement
Pansy – Pleasant thoughts
Peony – Shame; bashfulness
Periwinkle (blue) – Early friendship
Periwinkle (white) – Pleasures of memory
Petunia – Resentment; anger; your presence soothes me
Poinsettia – Be of good cheer
Poppy (red) – Consolation
Poppy (white) – Sleep; my bane; my antidote
Primrose – Early youth

R

Rose – Love
Rose (bridal) – Happy love
Rose (burgundy) – Unconscious beauty
Rose (cabbage) – Ambassador of love
Rose (Christmas) – Tranquillize my anxiety
Rose (coral or orange) – Desire; passion
Rose (deep red) – Bashful shame
Rose (lavender or violet) – Love at first sight (lavender or violet)
Rose (light pink) – Joy of life; youth; energy; desire; passion
Rose (dark pink) – Gratitude
Rose (pink) – Perfect happiness; grace; trust; confidence
Rose (red-and-white) – Unity
Rose (single) – Simplicity
Rose (thornless) – Love at first sight
Rose (white) – I am worthy of you
Rose (yellow) – Dying love; platonic love; jealousy
Rosebuds – Beauty and youth; pure and lovely; girlhood

S

Smilax – Loveliness
Snapdragon – Presumption
Sunflower – Haughtiness; pure and lofty thoughts
Sweet Pea – Good-bye; departure; delicate pleasures; thank you for a lovely time

T – U – V – W – X – Y – Z

Tulip – Fame
Tulip (red) – Declaration of love
Tulip (variegated) – Beautiful eyes
Tulip (violet or blue) – Faithfulness
Tulip (white) – Modesty
Tulip (yellow) – Hopeless love; one-sided love
Verbena – Cooperative
Violet (blue) – Faithfulness; I’ll always be true
Violet (white) – Modesty; innocence; let’s take a chance
Violet (yellow) – Rural happiness
Zinnia (mixed bouquet) – Thinking (or in memory) of an absent friend

گلها صحبت می کنند – زبان‌گل

باغی روستایی را دیدم که
تا آنجا که چشم می دید کشیده شده است.
بافته شده در چشم انداز،
جواهرات رنگی به طور طبیعی رشد می کردند.

فرشتگان هر شکوفه را بوسیده بودند و
با شبنم صبحگاهی تغذیه می کردند.
شکوفه های زیبایی ، که با رژگونه آراسته شده اند،
من و شما را صدا می کنند.

طبیعت هر بذر کوچکی را برافروخته بود
تا آنجا که ممکن است پراکنده شود.
یک باغ غیر متقارن دلربا
نفسم را گرفت.

وقتی بیدار شدم، خاطراتی
از اسطوخودوس و دانتل،
از سوسن، گل مروارید،
گل انگور، گل رز وحشی رنگ آمیزی شده بود.

بنفشه ها و یاس بنفش ها
اندازه های مختلفی داشتند، همانطور که دیده شد،
اما هر دو شکوه و جلال را به
آرزوی باغ و باغ من افزودند.

حتماً در بهشت ​​بوده است
زیرا هیچ علف هرز هیچ قدرتی نداشت
و یک درس پنهانی زمزمه
زبان گل ها بود.

برگفته شده از کتاب زبان گل ها

Excerpted from The Language of Flowers. LONDON: GEORGE ROUTLEDGE AND SONS, 1884.
Complete book is viewable online at Gutenberg Project and The New York Public Library Internet Archive.

قیمت ورمی کمپوست

قیمت ورمی‌کمپوست

مختصری از ورمی‌کمپوست خواهیم گفت، خلاصه ای از مواد اولیه، فرآیند تولید همچنین انواع و سپس پارامترهای قیمت ورمی‌کمپوست را بررسی می کنیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۳ دقیقه

تنوع محصول ورمی‌کمپوست

شرکت‌های مختلف ایرانی و خارجی محصولات خود را برای فروش طبقه بندی کرده و براساس این طبقه بندی قیمت ورمی‌کمپوست را اعلام می‌کنند.

 1. فله
 2. فله سرند شده
 3. سرند شده گونی

سرند ها در سایز های ریز، متوسط و درشت قبال تهیه است یعنی سایز ۱، ۳، ۵

بسته بندی گونی : معمولا ۲۵ کیلوگرمی عرضه می‌شود.

مواد اولیه تهیه

 • فوضولات گاوی
 • الیاف ( کلش، باگاس، ساقه برنج، پوست تخم مرغ)
 • کرم آیزینیا فتیدا

فرآیند تولید

 • ابتدا نمک و اسیدیته فضولات دامی به حد مجاز می‌رسانیم.
نمک۵ الی ۱۰
PH6 الی ۸
نمک و اسیدیته کود گاوی جهت تولید ورمی‌کمپوست
 • کرت ها ۳ متر در ۹۰ سانتی متر ارتفاع
 • روی کرت ها کلش ریخته می شود. در ۳ مرحله جهت تغذیه مناسب (‌آرد پوست تخم مرغ اضافه می‌کنیم‌)
 • بسته به نسبت کود و کرم بین ۳ الی ۴ ماه آماده برداشت خواهد بود.

کیفیت کمپوست هرچه تیره تر باشد بهتر است، البته میزان رطوبت مناسب که در ادامه می‌خوانید.

رطوبت مناسب برای ورمی‌کمپوست باید بین ۲۵ الی ۳۵ درصد باشد

انواع ورمی حاصل:

 • پسماند فاضلاب
 • پسماند کشاورزی
 • پسماند شهری
 • فضولات دام

انواع کرم:

بالغ بر ۴۰۰۰ نوع کرم قرمز خاکی وجود دارد. همانطور که گفته شد به دلایل بسیاری ۳ نوع کرم زیر کمک می‌کنند قیمت ورمی‌کمپوست مناسب تر شود.

 • آیزینیا فتیدا
 • آرمنیا فتیدا
 • آیزینیا آندره

پنج مزیت کلیدی کمپوست‌ورمی

 • استفاده از پس ماند ها به تنهایی فرآیندی عالی است.
 • ورمی‌کمپوست باعث تولید مواد غنی شده از مواد مغذی برای باغ شما می شود.
 • در مقایسه با کمپوست سنتی به فضای کمتری نیاز است. 
 • قدرت کمتری لازم است. 
 • تولید سریع کمپوست. کرم های قرمز آیزینیا فتیدا روزانه نیمی از وزن خود را در غذا می خورند

ورمی کمپوست روی فضولات طیور استفاده نمی کنند.

پسماند گاوی مناسف تر نسبت به گوسفندی است

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورمی‌کمپوست

 • درصد ورمی شده
 • اندازه سرند
 • نژاد کرم
قیمت ورمی کمپوست
ورمی‌کمپوست کود است؟

ورمی‌کمپوست حاوی مواد مغذی محلول در آب ، کود آلی و نرم کننده خاک غنی از مواد مغذی به شکلی است که جذب گیاهان نسبتاً آسان است . گاهاً از ریخته گری کرم بعنوان کود آلی استفاده می شود .

ورمی‌کمپوست است ایده آل آلی کود برای رشد و عملکرد بسیاری از گیاهان به دلایل زیر بهتر است: ورمی‌کمپوست دارای ارزش تغذیه ای بالاتر از کمپوست سنتی است. تنظیم کننده های رشد گیاه و سایر مواد موثر در رشد گیاهان تولید شده توسط میکروارگانیسم ها نیز در ورمی‌کمپوست وجود دارند.

کمپوست یا ورمی‌کمپوست کدام یک بهتر است؟

ورمی‌کمپوست به دلیل دارا بودن مقدار بیشتر نیتروژن، فسفر و پتاسیم و توانایی بهبود ساختار خاک و افزایش ظرفیت نگهداری آب، از کمپوست بهتر است. ورمی‌کمپوست آلی ایده آل است کود برای بهتر رشد و عملکرد بسیاری از گیاهان.

آیا کمپوست ورمی‌کمپوست از کودهای شیمیایی بهتر است؟

از نظر تغذیه ای بیشتر از ماده شیمیایی است، مهمترین مزیت آن این است که عناصر غذایی موجود در کمپوست کرم خاکی به راحتی توسط ریشه گیاهان جذب می شوند. 

آیا کود ورمی‌کمپوست کود آلی است؟

برخلاف کودهای شیمیایی، ورمی‌کمپوست کاملاً آلی است. جدا از مزایای اضافه شده، ورمی‌کمپوست هیچ عارضه جانبی همراه با کودهای شیمیایی ندارد .
 ورمی‌کمپوست حاوی مواد مغذی محلول در آب، کود آلی و نرم کننده خاک غنی از مواد مغذی به شکلی است که جذب گیاهان نسبتاً آسان است.

آیا هر نوع کرم خاکی ورمی‌کمپوست تولید می‌کند؟

بله درست است هر نوع کرم خاکی ورمی‌کمپوست تولید می کند. اما آنزیم های ۳ نوع کرم ذکر شده سرعت تغذیه بیشتری دارد و میزان تکثیر بیشتر دارد. این مورد در قیمت ورمی‌کمپوست تاثیر مستقیم می‌گذارد.